Екологічний клуб Green University

Здано майже 100Кг батарейок11 Липня 2017р.

У 2017 році Екологічний клуб КНЕУ Green University приєднався до всеукраїнського громадського проекту "Батарейки, здавайтеся!" та "Україна без сміття" дякуэмо Майстру добрих справ за допомогу 11 липня 2017 року у вивезенні 98Кг відпрацьованих елементів живлення на перевалочний пункт.
Дякуємо усім хто останні 3 роки не був байдужим, та приносив батарейки до КНЕУ.
Можна лише уявити наслідки попадання цієї кількості батарейок у грунт і грунтові води, але на жаль попри зусилля волонтерів щодня в Україні на полігони потрапляє значно більша кількість батарейок.







Трохи історії:
Переробка батарейок в Україні

Сьогодні в Україні немає заводу, який переробляє батарейки. До 2014 року спробу реалізувати промислову переробку батарейок робило львівське підприємство «Аргентум», але промисловий процес було призупинено через відсутність рентабельності.

Ще один спосіб вирішити долю українських батарейок зробила організація «Всеукраїнська екологічна ліга», заключивши партнерство із заводом Tredi у Франції. Але на практиці, згідно запитів які ми зробити до Митної служби, відправка батарейок за кордон ще жодного разу не відбувалась. За даними отриманими від європейських колег ми також дізнались, що переробка батарейок в Європі є також збитковою і датується виробниками. Переробка тони коштує від 400 до 600 євро. Тобто, якщо уявити, що батарейки будуть відправлятись у Європу, то за це має хтось постійно платити гроші, і гроші не малі. При цьому цінні метали з батарейок, які могли би слугувати на користь економіки України, відправляються в іншу країну.

Наразі мережа «Батарейки, здавайтеся!» підписала договір із підприємством «ГТМ ЛТД» у м. Дніпро, яке за власний кошт проводить публічний експеримент із переробки батарейок, щоб надати аналіз економічної привабливості цього процесу (договір можна подивитись тут). Ці дані ляжуть в основу економіки майбутньої асоціації імпортерів батареек, яка буде відповідати за збір та переробку батарейок.

До цього моменту ми всього зібрали близько 20 т батарейок, на «ГТМ ЛТД» передано 9.5 т.

Ситуація по переробці батарейок на 6 липня 2017 року:
Голова руху "ЕкоДніпро" Любов Колосовська